Kiinnostiko Nokian julkaisema uutuus? Kokeile EveythingMe-sovellusta

Manu Pitkänen

Kiinnostiko Nokian julkaisema uutuus? Kokeile EveythingMe-sovellusta
Nokia yllätti teknologiamaailman ja aiheutti paljon pöhinää medioissa julkaisemalla Androidille Z Launcher -kotinäkymäsovelluksen juhannusviikolla. Selvästi raakileena julkaistun sovelluksen ideana on analysoida käyttäjän tottumuksia ja kustomoida alkunäyttöä päivänmittaan sen mukaan mitä sovelluksia mihinkin aikaan käytetään.

Z Launcherin kanssa saman kontekstuaalisuuteen perustuvan vision jakaa EverythingMe-alkunäyttösovellus, jonka kehityksestä kerrottiin ensimmäisen kerran vuoden 2012 alussa. Konsepti oli niin kiinnostava, että Firefox-selainta ja Firefox OS -käyttöjärjestelmää kehittävä Mozilla investoi siihen ja nappasi ohjelmistolta muutaman niksin omaan launcheriin.



EverythingMe kuoriutui beta-vaiheesta tämän vuoden alussa ja nyt sen jakelu on aloitettu maailmanlaajuisesti Google Play -sovelluskaupassa. Jos Z Launcherissa on sinusta kiinnostava konsepti, kannattaa EveythingMetä kokeilla (Z Launcher ei ole enää saatavilla).






Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy S23 FE – hinta laskenut -47%

Samsung Galaxy S23 FE
299 € Elisa
560 € CDON
638 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 560 €

Nothing Phone (2) – hinta laskenut -36%

Samsung Galaxy A05s – hinta laskenut -30%

Samsung Galaxy A05s
69 € Gigantti
69 € DNA
79 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Google Pixel 9a – hinta laskenut -28%

Google Pixel 9a
399 € Verkkokauppa.com
399 € Gigantti
399 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 557 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.