Suosittu SwiftKey-näppäimistö ja OnePlus yhdistivät voimansa

1
Sami Koivunen

Suosittu SwiftKey-näppäimistö ja OnePlus yhdistivät voimansa
OnePlus One -puhelimen viime vuonna esitellyt OnePlus on tänään kertonut aloittavansa yhteistyön SwiftKeyn kanssa.

Käytännössä yhteistyö tarkoittaa sitä, että SwiftKey-virtuaalinäppäimistö saapuu OnePlus One -älypuhelimen CyanogenMod 11S -käyttöjärjestelmään esiasennettuna seuraavalla päivityskierroksella.

OnePlus One -käyttäjien ei siis enää tarvitse suunnata Google Play -kauppaan hankkiakseen suuren suosion saavuttanutta SwiftKey-virtuaalinäppäimistöä, vaan sen voi napauttaa aktiiviseksi puhelimen asetuksista. Toisaalta sovelluksesta tulee bloatwarea niille, jotka eivät halua vaihtaa puhelimensa virtuaalinäppäimistöä.

OnePlus on ollut viime aikoina aktiivinen kertoen mm. kehittävänsä oman Android-pohjaisen käyttöjärjestelmän ja perustavansa tutkimus- ja kehitysyksikön Eurooppaan.



SwiftKeystä tuli viime vuonna ilmainen Android-käyttäjille.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Gigantti
99 € Power
99 € Telia

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Gigantti
949 € Power
949 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -28%

Google Pixel 10a – hinta laskenut -26%

Google Pixel 10a
429 € Verkkokauppa.com
429 € Gigantti
429 € Power

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.